Internasjonal dag '22

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dała okazję do zamanifestowania Kościoła, jaki tworzymy: z "wszystkich ludów, języków i narodów". Wspólnie celebrowana Msza Święta polowa przyciągała oczy zaciekawionych sąsiadów. "Dar Ducha Świętego sprawia, że możliwe do przyjęcia stają się owoce Jezusowej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania dla wszystkich ludzi" - podkreślił w homilii ks. Adam.

Rozmieszczone stoiska z jedzeniem dały możliwość posmakowania różnych regionów świata od Azji po Amerykę Południową. Nie zabrakło namiotu polskiego. Fantastyczna ekipa nie pozwoliła odejść nikomu bez skosztowania grochówki, żuru czy choćby kromy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To właśnie nasze stoisko osiągnęło największy dochód netto na rzecz Caritas St. Laurentius w wys. 5 520 nok. 

Zdecydowanie gorzej zaprezentowaliśmy się na scenie. Tutaj prawdziwą maestrię zaprezentował wietnamski zespół grający na sitarach utwory ludowe. Organista Edrien oczarował parafianki przepięknie zaśpiewaną pieśnią miłosną. Interesujący chociaż krótki występ wykonał duet norweski (i tu również było o miłości!).

Przedstawicielki grupy filipińskiej zaprezentowały taniec z figurką Dzieciątka Jezus. Uroczystość Imienia Jezus jest bardzo hucznie obchodzona na Filipinach - poprzez taniec mieszkańcy wyrażają radość i wdzięczność Bogu za dar wiary chrześcijańskiej.

Najmłodsi uczestnicy przygotowali prezentację strojów rodzinnego regionu zamykając program wielobarwnym  korowodem.

Miejmy nadzieję na kolejne świętowanie w przyszłym roku!

Misjonarze przyjęli uchodźców

Misjonarze przyjęli uchodźców

W obliczu wojny na Ukrainie również Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa w Polsce otworzyło swoje domy dla uchodźców z tego kraju. Na ten moment przebywa w nich ok. 60 osób. Niektórzy zatrzymują się na dłużej, inni jadą do większych miast w poszukiwaniu pracy oraz jakiegoś lokum dla siebie i swojej rodziny (głównie są to kobiety z dziećmi i ludzie starsi). 

Staramy się ich ugościć, jak tylko możemy najlepiej. Chcemy aby dobrze czuli się w naszych domach. 
Oprócz podstawowych potrzeb staramy się zapewnić im również dostęp do internetu, opieki zdrowotnej, dzieci idące do szkoły zaopatrujemy w niezbędne przybory i książki. 

Zdarza się, że kupujemy im oddzielne lodówki, aby mogli w nich przechowywać swoje jedzenie i poczuć się choć trochę niezależni.

Misjonarze z Łabuniek (ok. 50 km od granicy z Ukrainą), co kilka dni jadą na granicę z ciepłymi posiłkami i kocami dla tych, którzy oczekują na dokumenty związane z pobytem w Polsce.

Sytuacja jest dynamiczna, dlatego trwamy w gotowości na dalszą pomoc oraz przyjęcie kolejnej fali uchodźców. Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie.

ks. Daniel Rafał Mokwa CPPS
Prowincjał

 

Konto złotówkowe:  PL 88 1240 1213 1111 0010 0123 8289 

Konto euro: PL 08 1240 1213 1978 0010 2850 0521

Nazwa banku:
BANK PEKAO SA
ul. Grzybowska 53/57
00–950 Warszawa

POLSKA SWIFT CODE: PKOPPLPW

Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa

ul. E. Mąkoszy 1; 42-200 Częstochowa

(z dopiskiem Ukraina)

 

Rada Parafialna 2022-24

Dnia 20 stycznia br. ukonstytuowała się rada parafialna w składzie

przewodnicząca: Urszula Andruchów 
zastępca: Zivile Juozaitene 
sekretarz: Morten Egeberg
z-ca sekretarza: Mang Le Van
Delegaci do rady duszpasterskiej: Zivile Juozaitene, Urszula Andruchów

pozostali członkowie:

  • Paweł Piotrowski
  • Jan Sadlej
  • Agata Maciejewska
  • Kjell Ivar Maudal
  • Hồ Thị Mỹ Tuyết
  • Dolores S.Christensen
  • Mark Bizimana
  • Antonia Mendes Pereira
  • Elisabeth Marie Rue
  • Anne-Marie Egeland