Papieska intencja na kwiecień

W tym miesiącu módlmy się za pracowników służby zdrowia. Pandemia, która niestety nadal jest bardzo aktywna w wielu krajach, pokazała nam poświęcenie i ofiarność pracowników służby zdrowia, wolontariuszy, pracowników sanitarnych, księży, zakonników i zakonnic.

Jednak pandemia ta pokazała również, że nie wszyscy mają dostęp do dobrego systemu zdrowia publicznego. Najbiedniejsze i najsłabsze kraje nie mają dostępu do leczenia, które jest niezbędne w przypadku wielu chorób, na które wciąż cierpią. Wynika to często z niewłaściwego zarządzania zasobami i braku poważnego zaangażowania politycznego. Dlatego też pragnę wezwać rządy wszystkich krajów świata, aby nie zapominały, że dobra służba zdrowia, dostępna dla wszystkich, jest priorytetem. 

Chciałbym jednak przypomnieć, że służba zdrowia to nie tylko organizacja, ale także mężczyźni i kobiety, którzy poświęcają swoje życie trosce o zdrowie innych. I którzy podczas tej pandemii oddali swoje życie, aby pomóc tak wielu chorym w powrocie do zdrowia.

Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad chorymi i osobami starszymi, zwłaszcza w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i społeczności lokalne.

Franciszek

Wydarzenia

We czwartek 26 maja (Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego) jedna Msza Święta o godz. 9:00.

Parafia

Sakramenty

Sakramenty

Z przebitego boku Chrystusa biorą początek sakramenty Kościoła - czytamy w zachowanej homilii...

Dowiedz się więcej
Dzieci

Dzieci

Obowiązek wychowania dzieci w wierze spoczywa przede wszystkim na rodzicach. W tym wysiłku...

Dowiedz się więcej
Młodzież

Młodzież

Duszpasterstwo towarzyszy młodzieży w okresie ich wzrostu.

Dowiedz się więcej
Ogłoszenia

Ogłoszenia

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

We czwartek 26 maja (Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego) jedna Msza Święta o godz. 9:00.

Bierzmowanie

W najbliższą sobotę (21.05.) o godz. 11:00 odbędzie się bierzmowanie młodzieży. W piątek możliwiość spowiedzi dla kandydatów, ich rodzin i świadków od godz. 18:30.

Ur. MB Królowej Polski

Msza z Uroczystości MB Królowej Polski została odprawiona w niedzielę 1 maja o godz. 16:00 po niej był program patriotyczny (Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja) i świętowanie z udziałem p. konsul Anny Śmiałek - Grzyb. W dniu 3 maja nie będzie dodatkowej mszy z tej okazji. Pragnę serdecznie podziękować dyrekcji sobotniej szkoły polskiej za zorganizowanie tego wydarzenia.

Litania Loretańska po każdej Mszy w maju

W miesiącu maju po każdej Mszy św. będzie odśpiewana Litania Loretańska.

Świadectwa chrztu (dzieci pierwszokomunijne oraz bierzmowani)

Przypominam o obowiązku dostarczenia świadectwa chrztu dzieci i młodzieży przystępującej do sakramentów.

I Komunia w Polsce - potrzebujesz pozwolenie

Rodzice dzieci które pierwszą komunię planują w Polsce winni zgłosić się o pozwolenie udzielenia sakramentu poza parafią. Aby je wydać potrzebne są dane dziecka: data i miejsce urodzenia, data i miejsce chrztu, adres zamieszkania.

Potwierdzone terminy Bierzmowania i I Komunii

Bierzmowanie odbędzie się 21 maja o godz. 11:00 natomiast I Komunia 6 czerwca o godz. 11:00 i 13:00.

Stałe Msze Św. w Kongsbergu

Jako duszpasterz Polonii w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca odprawiam Msze Święte o godz. 13:00 (z możliwością spowiedzi 30 min. wcześniej).

ks. Adam Wróblewski C.PP.S