Papieska intencja na czerwiec

„Rodzina jest miejscem, w którym uczymy się współistnieć razem, z najmłodszymi i z najstarszymi. A będąc złączeni, młodzi, starzy, dorośli, dzieci, jednocząc się w naszych różnicach, ewangelizujemy naszym przykładem życia. 


Oczywiście, nie istnieje idealna rodzina. Zawsze jest jakieś „ale”. Ale to nic nie szkodzi. Nie należy bać się błędów, powinniśmy się na nich uczyć, aby iść naprzód. 
Nie zapominajmy, że Bóg jest z nami: w rodzinie, w sąsiedztwie, w mieście, w którym żyjemy, jest z nami. Troszczy się o nas, pozostaje z nami cały czas, kiedy kołysze się łódź miotana falami morza: kiedy się kłócimy, kiedy cierpimy, kiedy jesteśmy szczęśliwi, Pan jest przy nas i towarzyszy nam, pomaga nam, koryguje nas. 


Miłość w rodzinie jest dla każdego z nas osobistą drogą świętości. Dlatego wybrałem ją jako temat Światowego Spotkania Rodzin1 w tym miesiącu. 

Módlmy się za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, za każdą rodzinę, aby poprzez konkretne gesty żyły bezinteresownością miłością i świętością w codziennym życiu.

Franciszek

 

1. W dniach od 22 do 26 czerwca pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości” odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin. Zyskuje ono w tym roku nową formułę. Wydarzenie będzie miało miejsce zarówno w Rzymie, jak i w Kościołach lokalnych.

Papieska intencja na czerwiec

Papieska intencja na czerwiec

Za rodziny

Przeczytaj więcej
Wizytacja Prowincjalna

Wizytacja Prowincjalna

W dniach 27 -29 maja b.r. gościli Misjonarze Krwi Chrystusa: ks. Daniel Rafał Mokwa (prowincjał) oraz ks. Bogusław Witkowski...

Przeczytaj więcej
20 - lecie kapłaństwa

20 - lecie kapłaństwa

W tym roku jubileusz sakramentu święceń obchodzą ks. proboszcz (50 - lecie) oraz ks. Adam (20-lecie).

Przeczytaj więcej