Papieska intencja na czerwiec

„Rodzina jest miejscem, w którym uczymy się współistnieć razem, z najmłodszymi i z najstarszymi. A będąc złączeni, młodzi, starzy, dorośli, dzieci, jednocząc się w naszych różnicach, ewangelizujemy naszym przykładem życia. 


Oczywiście, nie istnieje idealna rodzina. Zawsze jest jakieś „ale”. Ale to nic nie szkodzi. Nie należy bać się błędów, powinniśmy się na nich uczyć, aby iść naprzód. 
Nie zapominajmy, że Bóg jest z nami: w rodzinie, w sąsiedztwie, w mieście, w którym żyjemy, jest z nami. Troszczy się o nas, pozostaje z nami cały czas, kiedy kołysze się łódź miotana falami morza: kiedy się kłócimy, kiedy cierpimy, kiedy jesteśmy szczęśliwi, Pan jest przy nas i towarzyszy nam, pomaga nam, koryguje nas. 


Miłość w rodzinie jest dla każdego z nas osobistą drogą świętości. Dlatego wybrałem ją jako temat Światowego Spotkania Rodzin1 w tym miesiącu. 

Módlmy się za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, za każdą rodzinę, aby poprzez konkretne gesty żyły bezinteresownością miłością i świętością w codziennym życiu.

Franciszek

 

1. W dniach od 22 do 26 czerwca pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości” odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin. Zyskuje ono w tym roku nową formułę. Wydarzenie będzie miało miejsce zarówno w Rzymie, jak i w Kościołach lokalnych.

Wydarzenia

Podczas wakacji (lipiec i sierpień) jedna Msza Święta po polsku w niedzielę o godz. 16:00

ks. Adam Wróblewski

Parafia

Sakramenty

Sakramenty

Z przebitego boku Chrystusa biorą początek sakramenty Kościoła - czytamy w zachowanej homilii...

Dowiedz się więcej
Dzieci

Dzieci

Obowiązek wychowania dzieci w wierze spoczywa przede wszystkim na rodzicach. W tym wysiłku...

Dowiedz się więcej
Młodzież

Młodzież

Duszpasterstwo towarzyszy młodzieży w okresie ich wzrostu.

Dowiedz się więcej
Ogłoszenia

Ogłoszenia

Sobotnia Szkoła bez katechezy

We wtorek 28 czerwca odbyło się spotkanie p. Urszuli Andruchów, ks. Adama Wróblewskiego, p. Theresy Jee z reprezentującym ks. proboszcza dk. Mangiem, który przekazał postanowienie, iż katecheza nie może być dalej prowadzona w ramach programu Szkoły Sobotniej lecz ma bezpośrednio podlegać duszpasterzowi polskiemu. Ks. Adam Wróblewski wyraził zdanie, iż nie chce podtrzymywać istniejącego stanu i samodzielnie przygotuje program katechizacji, który przedstawi ks. proboszczowi do akceptacji i przeprowadzi z wybranymi przez siebie katechetami.

Szkoła Sobotnia może nadal działać w zakresie uczenia języka, historii i pielęgnowania polskiej kultury korzystając z pomieszczeń parafialnych w czasie kiedy nie jest prowadzona katecheza. Terminy są do uzgodnienia z ks. proboszczem.

Program w okresie wakacyjnym

Podczas wakacji (lipiec i sierpień) jedna Msza Święta w niedziele o godz. 16:00.

ks. Adam Wróblewski C.PP.S