Papieska intencja na lipiec

Nie możemy mówić o rodzinie, nie wspominając o znaczeniu osób starszych wśród nas. Jeszcze nigdy w historii ludzkości nie byliśmy tak liczni, ale nie wiemy, jak dobrze przeżyć ten etap życia: jest wiele planów pomocy na starość, ale mało projektów na życie. Osoby starsze często są bardzo troskliwe, refleksyjne i uczuciowe.

Jesteśmy, lub możemy stać się, mistrzami czułości – i to jak bardzo! W tym świecie przyzwyczajonym do wojny potrzebna jest prawdziwa rewolucja czułości. Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność wobec nowych pokoleń.

Pamiętajmy: dziadkowie i osoby starsze są chlebem, który karmi nasze życie, są ukrytą mądrością ludu, dlatego powinniśmy je celebrować, i po to ustanowiłem ten dzień.

Módlmy się za osoby starsze, aby stały się nauczycielami czułości, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Franciszek

Wydarzenia

Podczas wakacji (lipiec i sierpień) jedna Msza Święta po polsku w niedzielę o godz. 16:00

ks. Adam Wróblewski

Parafia

Sakramenty

Sakramenty

Z przebitego boku Chrystusa biorą początek sakramenty Kościoła - czytamy w zachowanej homilii...

Dowiedz się więcej
Dzieci

Dzieci

Obowiązek wychowania dzieci w wierze spoczywa przede wszystkim na rodzicach. W tym wysiłku...

Dowiedz się więcej
Młodzież

Młodzież

Duszpasterstwo towarzyszy młodzieży w okresie ich wzrostu.

Dowiedz się więcej
Ogłoszenia

Ogłoszenia

Obchody Olsok

Z Okazji uroczystości św. Olafa - Głównego Patrona Norwegii Ks. biskup Bernt zaprasza do katedry w Oslo na uroczystą Mszę Świętą dnia 29.07. o godz. 15:00.

Sobotnia Szkoła bez katechezy

We wtorek 28 czerwca odbyło się spotkanie p. Urszuli Andruchów, ks. Adama Wróblewskiego, p. Theresy Jee z reprezentującym ks. proboszcza dk. Mangiem, który przekazał postanowienie, iż katecheza nie może być dalej prowadzona w ramach programu Szkoły Sobotniej lecz ma bezpośrednio podlegać duszpasterzowi polskiemu. Ks. Adam Wróblewski wyraził zdanie, iż nie chce podtrzymywać istniejącego stanu i samodzielnie przygotuje program katechizacji, który przedstawi ks. proboszczowi do akceptacji i przeprowadzi z wybranymi przez siebie katechetami.

Szkoła Sobotnia może nadal działać w zakresie uczenia języka, historii i pielęgnowania polskiej kultury korzystając z pomieszczeń parafialnych w czasie kiedy nie jest prowadzona katecheza. Terminy są do uzgodnienia z ks. proboszczem.

Program w okresie wakacyjnym

Podczas wakacji (lipiec i sierpień) jedna Msza Święta w niedziele o godz. 16:00.

ks. Adam Wróblewski C.PP.S