Wizyta duszpasterska

Każdy kto ma ochotę może zaprosić duszpasterza z tzw. kolędą. Podczas takiego spotkania modlimy się wspólnie, błogosławię dom i jego mieszkańców. Jest okazja na spokojną rozmowę. Wprawdzie Święto Ofiarowania Pańskiego ogranicza czas do 2 lutego ale proszę się nie obawiać - zakończę odwiedziny po wyczerpaniu zaproszeń. Zgłoszenie można składać telefonicznie lub mejlowo. ks. Adam Wróblewski

św. Mikołaj w Drammen

Podczas Mszy popołudniowej pojawił się w naszej wspólnocie niezwykły gość. Św. Mikołaj - bo o Nim tu mowa, przybył aby obdarować słodkimi prezentami obecne dzieci.

Najmłodszych i nieco starszych zebrało się całkiem sporo.

Po części oficjalnej uczestnicy zeszli do sali parafialnej gdzie można było miło  pogawędzić przy herbatce i kawałku smacznego ciasta.

Serdecznie dziękuję wspólnocie aktywnych za zaangażowanie, organizację i przeprowadzenie tego wydarzenia.

Zakup prezentów wsparli: Jobselect Holding, Promo Group As, Viken Tjenester (Bartek Kowalcz), K-Design Kraus.

Ogromne dzięki!

Spotkanie grupy polskiej

W najbliższy piątek (4.11.) o godzinie 17:30 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie naszego duszpasterstwa. Ma ono na celu pogłębienie komunikacji oraz wymianę pomysłów aby bardziej aktywnie współtworzyć życie parafialne. Serdecznie zapraszam.

ks. Adam Wróblewski

Internasjonal dag '22

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dała okazję do zamanifestowania Kościoła, jaki tworzymy: z "wszystkich ludów, języków i narodów". Wspólnie celebrowana Msza Święta polowa przyciągała oczy zaciekawionych sąsiadów. "Dar Ducha Świętego sprawia, że możliwe do przyjęcia stają się owoce Jezusowej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania dla wszystkich ludzi" - podkreślił w homilii ks. Adam.

Rozmieszczone stoiska z jedzeniem dały możliwość posmakowania różnych regionów świata od Azji po Amerykę Południową. Nie zabrakło namiotu polskiego. Fantastyczna ekipa nie pozwoliła odejść nikomu bez skosztowania grochówki, żuru czy choćby kromy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

To właśnie nasze stoisko osiągnęło największy dochód netto na rzecz Caritas St. Laurentius w wys. 5 520 nok.

Zdecydowanie gorzej zaprezentowaliśmy się na scenie. Tutaj prawdziwą maestrię zaprezentował wietnamski zespół grający na sitarach utwory ludowe. Organista Edrien oczarował parafianki przepięknie zaśpiewaną pieśnią miłosną. Interesujący chociaż krótki występ wykonał duet norweski (i tu również było o miłości!).

Przedstawicielki grupy filipińskiej zaprezentowały taniec z figurką Dzieciątka Jezus. Uroczystość Imienia Jezus jest bardzo hucznie obchodzona na Filipinach - poprzez taniec mieszkańcy wyrażają radość i wdzięczność Bogu za dar wiary chrześcijańskiej.

Najmłodsi uczestnicy przygotowali prezentację strojów rodzinnego regionu zamykając program wielobarwnym  korowodem.

Miejmy nadzieję na kolejne świętowanie w przyszłym roku!

Rada Parafialna 2022-24

Dnia 20 stycznia br. ukonstytuowała się rada parafialna w składzie

przewodnicząca: Urszula Andruchów
zastępca: Zivile Juozaitene
sekretarz: Morten Egeberg
z-ca sekretarza: Mang Le Van
Delegaci do rady duszpasterskiej: Zivile Juozaitene, Urszula Andruchów

pozostali członkowie:

• Paweł Piotrowski
  • Jan Sadlej
  • Agata Maciejewska
  • Kjell Ivar Maudal
  • Hồ Thị Mỹ Tuyết
  • Dolores S.Christensen
  • Mark Bizimana
  • Antonia Mendes Pereira
  • Elisabeth Marie Rue
  • Anne-Marie Egeland

Budujemy wspólnotę aktywnych

Odczuwasz pragnienie dzielenia się wiarą i pomagania innym w drodze do Jezusa?

Masz doświadczenie formacji we wspólnocie / ruchu katolickim w Polsce?

Masz umiejętności, którymi chcesz służyć?

Daj znać o sobie - wypełnij ankietę