Młodzież

Grupa Bierzmowanie '26

Kandydaci  do bierzmowania pierwszego roku mają swoje spotkania w drugie piątki miesiąca o godz. 18.00 w sali parafialnej.

Prowadzący: ks. Adam Wróblewski (Sal 01)

1. Bełej Natalia
  2. Cabak Rafał Grzegorz
  3. Chrzanowska Natalia
  4. Cichanowska Kaja Julia
  5. Kamińska Laura
  6. Kiebzak Nicola
  7. Kłodowski Filip
  8. Kozłowski Daniel Fabian
  9. Krzyżaniak Sara
  10. Kubiak Marta Maria
  11. Łupieżowiec Fabian Jan
  12. Mamcarczyk Piotr
  13. Sapota Kamila
  14. Skiba Weronika
  15. Szydlik Julia
  16. Wadas Robert Jan
  17. Widlarz Oliwia
  18. Witczak Bartek
  19. Zając Wiktoria

Grupa Bierzmowanie '25

Młodzież drugiego rok przygotowania do bierzmowania ma swoje spotkania w pierwsze piątki miesiąca o godzinie 17.45.

Prowadzący: ks. Adam Wróblewski (Grupperom 02)

1. Bączek Sebastian
  2. Gruba Maksymilian
  3. Kaczor Oskar
  4. Karbowiak Amelia Teresa
  5. Kiersznik Agnieszka Maja
  6. Kozłowska Natalia
  7. Krystek Oliwia
  8. Lędzińska Lena Maria
  9. Myrcha Nikola Majka
  10. Samołyk Alicja
  11. Sawczuk Nathaniel Gabriel
  12. Witek Karolina Anna

Spotkanie dla rodziców

W piątek 30 sierpnia o godzinie 18.30 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania pierwszego roku - informacja zostanie wysłana mejlem.

Młodzież  drugiego roku będzie miała swoją pierwszą katechezę w pierwszy piątek września (6.09.) o godz. 17:30. Po katechezie spotkanie z rodzicami. Informacja również zostanie przesłana elektronicznie.

Bierzmowanie - Zgłoszenia rocznika 2010

Rozpoczynamy nabór młodzieży do grup przygotowania do bierzmowania w roku 2026. Proces trwa 2 lata obejmuje spotkania katechetyczne (zwykle jest to piątek) oraz praktykę sakramentów spowiedzi i eucharystii oraz rekolekcje przed bierzmowaniem organizowane w 2-gim roku katechezy.

Zajęcia są prowadzone w języku polskim i ważne jest aby młodzi umieli się komunikować w tym języku w tym czytać i pisać.

Podniesiony zostaje wiek kandydatów z 12 na 14 lat (dotychczas 14-latkowie byli bierzmowani). Obecnie sakrament bierzmowania będzie udzielany 16-latkom.

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić po wcześniejszym upewnieniu się, że należycie do parafii St. Laurentius w Drammen. Ważne jest to z tego względu, że po powołaniu do życia nowej parafii w Kongsberg (St. Barbara) tamtejszy proboszcz zastrzegł aby jego parafianie przygotowywali się do bierzmowania w swojej parafii (zainteresowani dostali stosowne wiadomości).

TUTAJ sprawdzisz do jakiej parafii przynależysz.

NABÓR ZAKOŃCZONY