Młodzież

Katecheza dla drugiego roku przygotowania odbywa się w pierwsze piątki miesiąca o godz. 17:30 w sali pod kościołem.

Pierwszy rok przygotowania ma zajęcia w czwarte piątki miesiąca o godz. 18:00 w sali pod kościołem.

Bierzmowanie młodzieży odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godz. 11:00.

Grupa Bierzmowanie '25

Pierwszy rok przygotowania (ks. Adam Wróblewski)

1. Bączek Sebastian
2. Kaczor Oskar
3. Karbowiak Amelia Teresa
4. Karbowiak Julia Zofia
5. Kiersznik Agnes Maja
6. Kończak Monika Anna (?)
7. Krystek (?)
8. Lędzińska Lena Maria
9. Myrcha Nikola
10. Samołyk Alicja
11. Sawczuk Nathaniel Gabriel
12. Witek Karolina Anna

Bierzmowanie - Zgłoszenia rocznika 2009

Rozpoczynamy nabór młodzieży do grup przygotowania do bierzmowania w roku 2025. Proces trwa 2 lata obejmuje spotkania katechetyczne oraz praktykę sakramentów spowiedzi i eucharystii oraz rekolekcje przed bierzmowaniem organizowane w 2-gim roku katechezy. Zajęcia są prowadzone w języku polskim i ważne jest aby młodzi umieli się komunikować w tym języku w tym czytać i pisać. Podniesiony zostaje wiek kandydatów z 12 na 14 lat (dotychczas 14-latkowie byli bierzmowani). Obecnie sakrament bierzmowania będzie udzielany 16-latkom. Wielu z rocznika 2009 rozpoczęło przygotowania w ubiegłym roku i teraz będzie je kontynuować (nie trzeba zgłaszać się ponownie). Nowi są mile widziani pod warunkiem, że nie ukończyli 18-tego roku życia. Przewiduję przynajmniej jeden osobny kurs przygotowujący do bierzmowania dorosłych o czym będę informował.

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić po wcześniejszym upewnieniu się, że należycie do parafii St. Laurentius w Drammen. Ważne jest to z tego względu, że po powołaniu do życia nowej parafii w Kongsberg (St. Barbara) tamtejszy proboszcz zastrzegł aby jego parafianie przygotowywali się do bierzmowania w swojej parafii (zainteresowani dostali stosowne wiadomości).

TUTAJ sprawdzisz do jakiej parafii przynależysz.

Formularz zgłoszeniowy (aktywny do 22 sierpnia): BIERZMOWANIE 2025