Młodzież

Grupa Bierzmowanie '25

Pierwszy rok przygotowania (ks. Adam Wróblewski)

  1. Kaczor Oskar
  2. Kiersznik Agnes Maja
  3. Ledzinska Lena Maria
  4. Plewa Oliwia
  5. Witek Karolina Anna

Z rozmów telefonicznych wynika, że więcej osób wypełniło formularz zgłoszeniowy, niestety na skutek jakiegoś błędu mam zgłoszenia powyższych osób.

Jeżeli jest jeszcze ktoś z rocznika 2009 z parafii Drammen proszę o kontakt mejlowy lub telefoniczny (+47 969 49 101).

 

 

Bierzmowanie - Zgłoszenia rocznika 2009

Rozpoczynamy nabór młodzieży do grup przygotowania do bierzmowania w roku 2025. Proces trwa 2 lata obejmuje spotkania katechetyczne oraz praktykę sakramentów spowiedzi i eucharystii oraz rekolekcje przed bierzmowaniem organizowane w 2-gim roku katechezy. Zajęcia są prowadzone w języku polskim i ważne jest aby młodzi umieli się komunikować w tym języku w tym czytać i pisać. Podniesiony zostaje wiek kandydatów z 12 na 14 lat (dotychczas 14-latkowie byli bierzmowani). Obecnie sakrament bierzmowania będzie udzielany 16-latkom. Wielu z rocznika 2009 rozpoczęło przygotowania w ubiegłym roku i teraz będzie je kontynuować (nie trzeba zgłaszać się ponownie). Nowi są mile widziani pod warunkiem, że nie ukończyli 18-tego roku życia. Przewiduję przynajmniej jeden osobny kurs przygotowujący do bierzmowania dorosłych o czym będę informował.

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić po wcześniejszym upewnieniu się, że należycie do parafii St. Laurentius w Drammen. Ważne jest to z tego względu, że po powołaniu do życia nowej parafii w Kongsberg (St. Barbara) tamtejszy proboszcz zastrzegł aby jego parafianie przygotowywali się do bierzmowania w swojej parafii (zainteresowani dostali stosowne wiadomości). 

TUTAJ sprawdzisz do jakiej parafii przynależysz.

Formularz zgłoszeniowy (aktywny do 22 sierpnia): BIERZMOWANIE 2025