Zapisy na katechezę do I Komunii

Rozpoczynamy nabór na katechezę przygotowującą dzieci do I Komunii Świętej. Katecheza trwa 2 lata. Obecnie przyjmujemy rocznik 2016 i starszych. Jeżeli możliwości nam na to pozwolą przyjmiemy część (a może i wszystkie zgłoszenia) rocznika 2017.

Zanim wypełnisz formularz zwróć uwagę na pewne istotne kwestie:

Wiek odgrywa rolę

Czasami życiowa zaradność prowadzi do rozwiązań aby rodzeństwo razem miało I Komunię i razem się na nią przygotowywało. Jeżeli jest pomiędzy dziećmi rok różnicy działanie takie można zaakceptować. Powyżej roku będzie to z krzywdą dla dziecka.

Konieczne uczestnictwo w spotkaniach

Przygotowanie do I Komunii to nie eksternistyczny kurs pilotażu. Fizyczna obecność na katechezie pozwala dziecku w przyjaznym środowisku otrzymywać nie tylko "dawki wiedzy" lecz również praktykować modlitwę w gronie rówieśników.

Katechezy będą odbywały się w drugie soboty miesiąca.

Komunia obowiązkowo przyjęta z rówieśnikami z grupy w naszym kościele

Uroczystości rodzinne w Polsce, jakkolwiek wartościowe, nie mogą wykluczyć dziecka z uczestnictwa w życiu naszej parafii. Dlatego też dzieci, które wcześniej przyjmą pierwszą komunię w Polsce powinny uczestniczyć w uroczystości wraz z rówieśnikami w naszym kościele. I na odwrót te dzieci które u nas przyjęły pierwszy raz komunię mogą ile tylko chcą przystępować do komunii z kuzynami w Polsce w odświętnym stroju.

Dzieci z parafii st. Barbara Kongsberg

W katechezie przed pierwszą komunią mogą uczestniczyć dzieci z parafii Kongsberg.

Formularze

Formularze zgłoszeniowe będą aktywne do 15 lipca włącznie.

Zgłoszenie dziecka - rocznik 2016 i starsi

Zgłoszenie dziecka  - rocznik 2017