Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Drodzy Bracia i Siostry,

W dniach od 9 do 11 maja kard. Anders Arborelius (Sztokholm) i bp Erik Varden (Trondheim) odbyli solidarną wizytę na Ukrainie w imieniu Konferencji Episkopatu, a więc w imieniu wszystkich katolików w naszych krajach nordyckich. Byli głęboko poruszeni tym, co zobaczyli — gehenną, jaką przechodzi Ukraina, ciągłym zagrożeniem dla celów cywilnych, okrucieństwami popełnianymi na bezbronnych i dzieciach, ale także odwagą, wytrwałością i humanitarnymi działaniami Ukraińców.

My, jako wasi biskupi, mobilizujemy wszystkich wierzących do pokojowych wysiłków przeciwko straszliwej wojnie. W tym celu wykorzystamy dzień Pięćdziesiątnicy, kiedy świętujemy zesłanie Ducha Świętego i potwierdzamy naszą ufność, że Pan może odnowić oblicze ziemi swoją zbawczą mocą i swoimi wiernymi.

Prosimy, aby w tym dniu została odprawiona główna Msza Zesłania Ducha Świętego we wszystkich zgromadzeniach i domach zakonnych w naszych pięciu krajach w intencji sprawiedliwości i pokoju na Ukrainie. I prosimy, aby wszystkie zbiórki trafiły do ​​ukraińskiego Caritasu. Caritas przeznaczy nasz wkład na paczki żywnościowe i higieniczne dla najbardziej potrzebujących. Zapotrzebowanie na taką podstawową opiekę jest ogromne i będzie większe.

Wykorzystajmy nadchodzące dni na przygotowanie naszych serc i umysłów. Z góry dziękujemy za hojność.

Maryjo, Królowo Pokoju, módl się za Ukrainę!

bp Czeslaw Kozon, Kopenhagen
kard. Anders Arborelius OCD, Stockholm

bp Bernt Eidsvig Can.Reg, Oslo
bp David Tencer OFMCap, Reykjavik
bp Berislav Grgic, Tromsø
bp Erik Varden O.C.S.O., Trondheim
ks. Marco Pasinato, Administrator Helsinki 

Oświadczenie Konferencji Biskupów Krajów Nordyckich

Oświadczenie Konferencji Biskupów Krajów Nordyckich

ws. rocznicy Rosyjskiej agresji na Ukrainę

Przeczytaj więcej
Papieska intencja na luty

Papieska intencja na luty

Za osoby chore terminalnie

Przeczytaj więcej
Centrum informacji konsularnej w Norwegii

Centrum informacji konsularnej w Norwegii

Szanowni Państwo,   z przyjemnością informujemy, że od dziś - 22 stycznia 2024 r. - osoby mieszkające w Norwegii mogą...

Przeczytaj więcej