Niedziela Caritas

Kochani wierni,
Dziś obchodzimy we wszystkich katolickich parafiach w Norwegii niedzielę Caritas. 
Ten dzień jest dniem ważnym dla Kościoła w naszym kraju, kiedy możemy praktykować nasza wiarę, okazując miłość tym, którzy posiadają najmniej, cierpią z powodu biedy, głodu, niesprawiedliwości i odrzucenia. 
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ważna prace Caritas dla ludzi w ciężkich sytuacjach życiowych.
Świat stoi w głęboko niepokojącym kryzysie dostępu do jedzenia. Wzrost cen, wojna i ekstremalna pogoda wprowadza coraz więcej ludzi w biedę i głód. Dzieje się to zarówno u nas w kraju, jak i w innych częściach świata.
Łatwo być zrezygnowanym i stać się niewzruszonym, słysząc o wielkich cierpieniach i wyzwaniach globalnych. Wzmocnijmy się wspólnie w wierze i nadziei, że będąc zjednoczeni możemy wnieść pozytywne zmiany w życie drugiego człowieka.
Wasza ofiara może mieć ogromna wartość dla rolnika w Ugandzie, który dzięki niej będzie miał dość jedzenia dla siebie i swojej rodziny.
Dla matki małych dzieci, która dzięki Caritas w Trondheim będzie mogła dać swojej córce porządne drugie śniadanie do szkoły twój datek będzie znaczył dużo więcej niż myślisz.
Twoje uczynki miłosierdzia nie przezwycięża same głodu na świecie. Twoja pomoc może nie zakończy wojny na Ukrainie, nie zastopuje też całkowicie biedy w Norwegii.
Jednak wszyscy zasługują na godne życie - a twoja ofiara i modlitwa może właśnie zmienić życie innych ludzi.
Dzięki Caritas, stoimy jako Kościół wraz z tymi, którzy cierpią. Jesteśmy obecni dla tysięcy ludzi, kiedy najbardziej potrzebują naszej pomocy.
Dziękujemy z całego serca za Twoja ofiarę - i za to, że pragniesz pomagać rodzinom w potrzebie.

Papieska intencja na luty

Za osoby chore terminalnie

Przeczytaj więcej
Centrum informacji konsularnej w Norwegii

Centrum informacji konsularnej w Norwegii

Szanowni Państwo,   z przyjemnością informujemy, że od dziś - 22 stycznia 2024 r. - osoby mieszkające w Norwegii mogą...

Przeczytaj więcej
Intencja papieska na styczeń

Intencja papieska na styczeń

O odkrycie różnorodności darów w Kościele

Przeczytaj więcej