Centrum informacji konsularnej w Norwegii

Szanowni Państwo,
 
z przyjemnością informujemy, że od dziś - 22 stycznia 2024 r. - osoby mieszkające w Norwegii mogą zasięgnąć informacji konsularnych, dzwoniąc do Centrum Informacji Konsularnej (CIK), które działa w ramach Departamentu Konsularnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, pod numer: +47 214 185 00  (kontakt na numer norweski, telefonujący nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów).
Numer jest czynny w dni robocze w Polsce, od poniedziałku do piątku, od godziny 9:00 do godziny 17:00.
 
Z  CIK możliwy jest również kontakt za pośrednictwem czatu.
Czat dostępny jest na stronie internetowej Ambasady RP w Oslo w zakładce Informacje konsularne  i można go uruchomić poprzez kliknięcie ikony z dymkiem czatu ???? umiejscowionej w prawym dolnym rogu strony.
 
Zespół doświadczonych konsultantów CIK odpowiada na ogólne pytania z zakresu spraw paszportowych, utraty dokumentów, obywatelstwa polskiego, stanu cywilnego, spraw prawnych czy procedur umówienia się na spotkanie w konsulacie. CIK nie udziela informacji w sprawach wizowych ani w sprawach już wszczętych w urzędzie konsularnym.
 
Jeśli pytanie dotyczy sprawy toczącej się już w naszym urzędzie w Oslo, prosimy o bezpośredni kontakt z nami:
e-mail: oslo.konsul @msz.gov.pl telefonicznie: +47 24 110 850 (w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki: 14:30-16:00 i w środy: 9:30-11:00).
 
O Centrum Informacji Konsularnej


Centrum Informacji Konsularnej rozpoczęło swoją działalność w styczniu 2017 roku jako odpowiedź na narastające potrzeby związane z obsługą telefoniczną interesantów w polskich placówkach zagranicznych. W chwili obecnej CIK obsługuje połączenia przychodzące od interesantów z 7 krajów: Francji, Holandii, Irlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Włoch (te dwa kraje zostały włączone do usług CIK z dniem dzisiejszym), jak również z Polski na krajową infolinię „Informacja dla Obywatela”.

CIK współpracuje z konsulatami w zakresie realizacji pilnych spraw zgłaszanych przez interesantów, szczególnie z zakresu pomocy konsularnej, oraz proponuje działania usprawniające funkcjonowanie urzędów w zakresie procedur konsularnych w oparciu o uwagi i propozycje zgłaszane przez interesantów korzystających z usług infolinii.

Centrum Informacji Konsularnej realizuje zadania poprzez cztery kanały informacyjne:

1)                  infolinia dla 7 krajów Europy Zachodniej administrowana w MSZ

2)                  infolinia krajowa „Informacja dla Obywatela” (IdO) administrowana w KPRM

3)                  skrzynka instytucjonalna: informacja.konsularna@msz.gov.pl

4)                  live chat z konsultantem

W zeszłym roku CIK udzieliło ok. 140 tysięcy informacji, przyczyniając się do poprawienia komunikacji ze służbą konsularną oraz optymalizacji działania urzędów konsularnych.

Będziemy wdzięczni za Państwa pomoc w rozpowszechnieniu tych informacji wśród Państwa kontaktów!
 
Z wyrazami szacunku

Agnieszka Kucińska-Spyrka

Konsul RP

Wydział Konsularny i Polonii
Ambasada RP w Oslo

Papieska intencja na luty

Za osoby chore terminalnie

Przeczytaj więcej
Centrum informacji konsularnej w Norwegii

Centrum informacji konsularnej w Norwegii

Szanowni Państwo,   z przyjemnością informujemy, że od dziś - 22 stycznia 2024 r. - osoby mieszkające w Norwegii mogą...

Przeczytaj więcej
Intencja papieska na styczeń

Intencja papieska na styczeń

O odkrycie różnorodności darów w Kościele

Przeczytaj więcej